аддзела па адукацыі Пружанскага райвыканкама
Книга Беларуси XIV-XVIII веков
Могилевский институт МВД Республики Беларусь
Архивы
Яндекс.Метрика

АНОНС

Дзень беларускага пісьменства

7 верасня для вас прапануюцца наступныя мерапрыемствы:
09.00 – 09.45 Конкурсная праграма “У роднай мовы роднае карэнне” (1 – 4 класы)
09.55 – 10.40 Кіналекторый “Ад Скарыны да нашых дзён” (5 – 9 класы)
10.45 – 11.30 Выстава – агляд літаратуры “Святыні Полацкай зямлі” (5 – 9 класы)

Дзень бяспекі дарожнага руху і пажарнай бяспекі

25 мая вас чакаюць наступныя мерапрыемствы:

09.00 — 09.45 Практычны занятак “Чырвоны, жоўты, і зялёны” (1 – 4 класы)

09.55 — 10.40 Гульня “Великолепная семёрка” (па пажарнай бяспецы ў школе і дома) (5 – 7 класы)

09.55 — 10.40 Відэа-салон “Твая бяспека – тваё жыццё” (8  – 9 класы)

Дзень прыроды

18 мая вас чакаюць наступныя мерапрыемствы:

09.55 — 10.40 Экалагічная старонка “Прырода – наш дом родны” (1 – 4 класы)

09.55 — 10.40 Інтэлект-шоу “Скарбы прыроды” (5 – 7 класы)

09.55 — 10.40 Экалагічная акцыя “Захавай прыроду для сваіх нашчадкаў” (8  – 9 класы)

Дзень здароўя. Дзень сям’і

8 мая вас чакаюць наступныя мерапрыемствы:

09.00 — 09.45 Спартыўнае свята “Я, ты, ён, яна разам моцная сям’я” (1 – 9 класы)

09.55 — 10.40 Гульня “Падарожжа дзяўчынкі Весялушкі” (1 – 4 класы)

09.55 — 10.40 Гульня “Сямейны бюджэт” (5 – 7 класы)

09.55 — 10.40 Фотаконкурс “Я і мая сям’я” (8 – 9 класы)

12.00 — 12.45 Гадзіна зносін “Плыві караблік шчасця” (5 – 7 класы)

Дзень мужнасці і патрыятызму

6 мая вас чакаюць наступныя мерапрыемствы:

09.00 — 09.45 Гадзіна музыкі і паэзіі “А песня ходзіць на вайну” (1 – 4 класы)

09.55 — 10.40 Прагляд і абмеркаванне відэафільма “Памяць жыве ў вяках” (5 – 7 класы)

09.55 — 10.40 Літаратурна-музычная кампазіцыя “Цана Перамогі” (8 – 9 класы)

12.00 — 12.45 Літаратурная віктарына “Муза ў салдацкім шынялі” (8 – 9 класы)

13.00 — 13.30 Аперацыя “Вэтэран жыве побач”

Дзень карысных спраў

27 красавіка вас чакаюць наступныя мерапрыемствы:
09.00 – 09.45 Практыкум “Усё робім сваімі рукамі” (1 – 4 класы)
09.55 – 10.40 Працоўны дэсант “Субота – час не для суму” (5 – 7 класы)
09.55 – 10.40 Акцыя “Клопат” (аказанне дапамогі састарэлым) (8 – 9 класы)
13.00 – 13.45 Аперацыя “Абеліскі” (члены БРСМ)

Дзень Зямлі

20 красавіка вас чакаюць наступныя мерапрыемствы:
09.00 – 09.45 Экалагічны эрудыцыён “Захаваем сваю планету” (1 – 4 класы)
09.00 – 09.45 Акцыя “Чысты лес” (члены БРПА)
09.55 – 10.40 Акцыя “Зробім наш двор прыгожым!” (5 – 7 класы)
09.55 – 10.40 Працоўны дэсант “Квітней наш аграгарадок” (8 – 9 класы)

Дзень здароўя. Дзень лёгкаатлета

13 красавіка вас чакаюць наступныя мерапрыемствы:

09.00 — 09.45 Спартыўныя спаборніцтвы па лёгкай атлетыцы (5 – 9 класы)

09.00 — 09.45 Спартландыя “Рыбы. Птушкі. Звяры” (1 – 4 класы)

09.55 — 10.40 Спартыўныя спаборніцтвы па лёгкай атлетыцы (1 – 4 класы)

09.55 — 10.40 КВЗ  “Дэвіз жыцця – “Здароўе!” (5 – 7 класы)

09.55 — 10.40 Выпуск лістовак “Ведай і выконвай правілы здароўя” (8 – 9 класы)

Дзень фізкультуры і спорту

6 красавіка вас чакаюць наступныя мерапрыемствы:

09.00 — 09.45 Фізкультурна-спартыўнае свята “Спорт любіць – здаровым быць” (1 – 9 класы)

09.00 — 10.55 Гадзіна спартыўнай гульні “Для здароўя карысны  хадзьба, бег, рух, гульня!” (1 – 4 класы)

09.55 — 10.40 Фізкультурна-спартыўнае свята “Вясна + Спорт = Здароўе

09.55 — 10.40 Вясёлыя старты “Вышэй, хутчэй, мацней!” (5 – 7 класы)

09.55 — 10.40 Спартыўныя спаборніцтвы па валейболе паміж вучнямі і настаўнікамі (8 – 9 класы)

12.30 — 13.15 Інтэрактыўны занятак “Прынцыпы ЗЛЖ” (члены БРСМ)

10.00 — 12.00 Удзел у веснавым лёгкаатлетычным кросе (4 – 9 класы)

Дзень юнага чытальніка

30 сакавіка вас чакаюць наступныя мерапрыемствы:

09.00 — 09.45 Экскурсія-знаёмства “У гасцях у кніг” (1 – 4 класы)

09.55 — 10.40 Конкурсная праграма “З любоўю да роднага слова” (5 – 7 класы)

09.55 — 10.40 Літаратурная гадзіна “Пусть стихи Вам, люди, улыбнутся» (8 – 10 класы)

10.00 Выстава-панарама “Беларускія пісьменнікі – дзецям” (5 – 7 класы)

11.00 Акцыя “Збяром металалом разам” (5 – 7 класы)