План Фестывалю дзіцячай і юнацкай кнігі “Кніжная вясёлка дзяцінства”

План Фестывалю дзіцячай і юнацкай кнігі “Кніжная вясёлка дзяцінства” (24.03 – 30.03)

Дата Мерапрыемства Удзельнікі Адказны
1

2

 

3

4

25.03

12.00-12.30

13.00-13.45

канікулы

Адкрыццё Тыдня кнігі

Чароўны сакваяж “Кнігі — мае сябары”

Відэасалон “Брэсцкая вобласць – 85 гадоў” да 85-годдзя Брэсцкай вобласці

Гадзіна памяці “І будзе жыць Хатынь у нашых сэрцах” да 80-годдзя вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў

Акцыя “Прачытаў кнігу сам, перадай другому”

1 – 9,11

 

1 атрад

 

1,2 атрад

1 – 9,11

Каляда А.Г.

 

Каляда А.Г.

 

Каляда А.Г.

Каляда А.Г.

5

6

 

7

26.03

9.00 – 9.45

13.00 – 13.45

15.00 – 15.45

Інтэлектуальна-пазнавальная гульня  “Казачнае поле цудаў”

Пазнаваўчая гадзіна “Адкуль да нас прыйшла кніга?”

Бібліятэчны ералаш “Сябруем з часопісам “Вясёлка”

1 атрад

2 атрад

 

1 атрад

Каляда А.Г.

Вашчук А.В.

 

Чыбісава М.В

 

8

9

27.03

9.00 – 9.45

13.00 – 13.45

Літаратурны квэст “Беларускія казкі”

Інтэрактыўная гульня “Краіна Чыталія” (па матывах прачытаных кніг)

2 атрад

1,2 атрад

Сунік А.М.

Тарасава М.Б.

11 28.03

13.00 – 13.45

Гадзіна ціхага чытання “Свет любімых казак”

Конкурс малюнкаў “Мой любімы казачны герой”

1 атрад

 

Менжынская Г.А.

 

 

12

 

13

29.03

09.00 – 09.45

13.00 – 13.45

 

Інфармацыйны веснік “Перыядычныя выданні — дзецям”.

Майстар-клас па рамонту кніг “Няхай кніжкі жывуць даўжэй”                                                  

2 атрад

1 атрад

 

Каляда А.Г.

Каляда А.Г.

 

 

14

30.03

12.00 -12.30

 

Гадзіна дзіцячай творчасці “Пластылінавы рай”. Экскурсія ў сельскую бібліятэку.

Гульня “Пошук кніг ў бібліятэцы”

 

1,2 атрад

 

Каляда А.Г.

Продолжить чтениеПлан Фестывалю дзіцячай і юнацкай кнігі “Кніжная вясёлка дзяцінства”

План работы бібліятэкі на вясеннія канікулы

п/п

Дата Час правядзення Мерапрыемствы Удзельнікі (класы) Адказны
1 25.03 канікулы Адкрытая паліца “Здароўе -найважнейшая каштоўнасць” 1 – 9,11 Каляда А. Г.
2. 28.03 1100

каб. № 8

Гадзіна творчых спраў  “Кніжцы доўгае жыццё” актыў бібліятэкі Каляда А.Г.
3. 05.11 1200 Гадзіна дабрыні “ Кніга выхоўвае дабрыню» 4 Каляда А. Г.
4. 06.11 1000

каб. № 11

Віктарына “З павагай да энергазберажэння” (да Міжнароднага дня энергазберажэння) 8 Каляда А.Г.
5. 30.03 1200 Гадзіна дзіцячай творчасці “Пластылінавы рай” (Шаняўскі сельскі клуб-бібліятэка) 1,2 атрад Каляда А.Г.
Продолжить чтениеПлан работы бібліятэкі на вясеннія канікулы

План работы педагога-арганізатара на вясеннія канікулы

п/п

Дата Час правядзення Мерапрыемствы Удзельнікі (класы) Адказны
1.

 

25.03

 

1000

каб.№ 8

1200

каб.№ 8

1300

каб.№ 8

Агітбрыгада “Ведай і выконвай правілы дарог”

Відэасалон “Брэсцкая вобласць – 85 гадоў” да 85-годдзя Брэсцкай вобласці

Гадзіна памяці “І будзе жыць Хатынь у нашых сэрцах” да 80 -годдзя вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў

6 – 8

 

1,2 атрад

 

 

1,2 атрад

Каляда А.Г.

 

Каляда А.Г.

 

Каляда А.Г.

2. 26.03 1000

каб.№ 5

Піянерская гульня-віктарына “Падарожжа ў краіну ПДР” 6 – 8

 

Каляда А.Г.
  28.03 1000 Аперацыя “Абеліскі” (Шакуны, Козі Брод, Засімавічы) члены “БРПА” Каляда А.Г.
6. 29.03. 1400

сп.пляцоўка

1500

сп.пляцоўка

Спартыўныя гульні з мячом “Мой вяселы звонкі мяч”

Інтэрактыўная гульня “Формула здароўя”

2 атрад

 

1,2 атрад

Каляда А.Г.

 

Каляда А.Г.

7. 30.03. 1300

каб.№ 8

Святочная праграма “Вясёлка талентаў прышкольнага аздараўленчага лагера “Дружба” 1,2 атрад Каляда А.Г.
Продолжить чтениеПлан работы педагога-арганізатара на вясеннія канікулы

План работы кіраўніка па ваенна – патрыятычным выхаванні на вясновых канікулах

 

п/п

Дата Час/месца

правядзення

Назва мерапрыемства Удзельнікі

(класы)

Адказны
1. 25.03 13.00

каб. № 8

Гадзіна памяці “Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны” да 80-годдзя вызвалення фашысцкіх захопнікаў 8,9,11 Чыбісава М.В.
2. 26.03 9.00 Наведванне фотавыставы “Генацыд беларускага народа” 5-7 Чыбісава М.В.
3. 28.03 10.00 Аперацыя “Абеліскі” Члены БРПА Чыбісава М.В.
4. 28.03 10.00 Велапрабег “Святыя мясціны Пружаншчыны” у рамках рэспубліканскай маладзёжнай экспедыцыі “Дарогамі памяці. Дарогамі адзінства” 8,9,11 Чыбісава М.В.
5. 29.03 10.00 Наведванне фотавыставы “Генацыд беларускага народа” 1-4 Чібісава М.В.
6. 29.03 11.00

каб.№7

Творчая майстэрня “Паштоўка ветэрану” да 8-0 – годдзя вызвалення Беларусі ад нямецка – фашысцкіх захопнікаў 5 – 7 Чыбісава М.В.
7. 30.03 09.00

каб №8

Акцыя “За любімую Беларусь” 8 – 9, 11 Чыбісава М.В.
8. 30.03 10.00

каб №8

Сэлфі – тур “Наш раён – Пружанскі” да 80 – годдзя Брэсцкай вобласці” 8 – 9, 11 Чыбісава М.В.

 

Продолжить чтениеПлан работы кіраўніка па ваенна – патрыятычным выхаванні на вясновых канікулах

План выхаваўчай работы на канікулы ДУА “Шаняўская сярэдняя школа імя Міколы Засіма” (24.03.2024 – 30.03.2024)

п/п

Дата Час/месца

правядзення

Мерапрыемствы  Удзельнікі (класы) Адказны
24.03 – 30.03 – прафілактычная  акцыя “Карысныя канікулы”
1 25.03

30.03

 

Работа аздараўленчага лагера “Дружба”

(план асобны)

1 – 7

 

Коверзнева І.М.,

Тарасава М.Б.,

Жэдзік Г.М.,

Жырыкава Н.І.,

Сунік А.М.,

Вашчук А.В.,

Менжынская Г.А.,

Чыбісава М.В.,

Семянчук В.М.,

Сахарэвіч М.М.,

Пекун Н.А.,

Каляда А.Г.

2 24.03

30.03

Акцыя па зборы макулатуры   “Збяры макулатуру – захавай дрэва” 1 – 9,11

 

Каляда А.Г.,

кл.кіраўнікі

1 –9,11 кл.

3 24.03 – 30.03 Фестываль дзіцячай і юнацкай кнігі 1 – 9,11 Каляда А.Г.
4 24.03 Экскурсія ў Мірскі і Нясвіжскі замкі 4 – 9,11 Пекун Н.А.,

Тарасава М.Б.

5 25.03 1000

каб.№ 8

Творчая лабарторыя “Ведай і выконвай правілы дарог” 5 – 7

 

Сунік А.М.
6 25.03 1100

каб.№ 8

Агітбрыгада “Юныя інспектары дарожнага руху” 6 – 8

 

Каляда А.Г.
7 25.03 13.00

каб.№8

Гадзіна памяці “Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны” да 80 – годдзя вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў 8,9,11 Чыбісава М.В.
8 26.03 1000

каб.№ 5

Інтэрактыўная гульня “Птушыны калейдаскоп” да Міжнароднага дня птушак у рамках абласной экалагічнай акцыі “Падтрымаем птушак!” 5 – 8

 

Коверзнева І.М.,

 

9 26.03 930

 

Удзел у раённай алімпіядзе па матэматыцы, беларускай мове                ў ДУА “СШ №3 г. Пружаны” 4,6 Жэдзік Г.М.
10 26.03 12.30

ААТ “Шані – аграпрадукт”

Сустэча са спецыялістам па ідэалагічнай рабоце ААТ “Шані – аграпрадукт” Асіпчук К.В.                          у рамках Года якасці 8,9 11 Жырыкава Н.І.
11 27.03 930

 

Удзел у раённай алімпіядзе па рускай мове, нямецкай мове, інтэлектуальным конкурсе “Пазнайка” у СШ №5 3,5,6 Жырыкава Н.І.
12 27.03 12.00

Шаняўскі сельскі клуб — бібліятэка

Віктарына “Вясновая капель”                      у Шаняўскім сельскім клубе — бібліятэцы 1 – 5 Тарасава М.Б.
13 27.03 1400

гімн.зала.

Спартыўныя спаборніцтвы па валейболе “Моладзь! Здароўе! Спорт!” 8,9,11 Сахарэвіч М.М.

 

14 28.03 1000 Аперацыя “Абеліскі” Члены БРПА Каляда А.Г.
15 28.03 1000

Свята – Мікалаеўская царква в.Засімавічы

Велапрабег “Святыя мясціны Пружаншчыны” па маршруце “аг.Шані – в.Засімавічы – аг.Шані” у рамках рэспубліканскай маладзёжная экспедыцыі “Дарогамі памяці. Дарогамі адзінства” 8,9,11 Вашчук А.В.

Пекун Н.А.

16 28.03 1100

Свята – Мікалаеўская царква в.Засімавічы

Экскурсія ў Свята – Мікалаеўскую царкву в.Засімавічы і на месца перазахавання чырвонаармейцаў 8,9,11 Вашчук А.В.

Пекун Н.А.

17 28.03 1200

Свята – Мікалаеўская царква в.Засімавічы

Шчырая размова ля кастра “Радасць жыцця” з удзелам настаяцеля Свята – Мікалаеўскай царквы в.Засімавічы айца Сергія 8,9,11 Вашчук А.В.

Пекун Н.А.

18 28.03 12.00

Шаняўскі сельскі клуб — бібліятэка

Дзіцячы час “ У свеце музычных інструментаў” у Шаняўскім сельскім клубе — бібліятэцы 5 — 7 Чыбісава М.В.
19 29.03 1100

каб.№7

Творчая майстэрня “Паштоўка ветэрану” да 80 – годдзя вызвалення Беларусі ад нямецка – фашысцкіх захопінікаў 5 – 7

 

Семенчук В.М.
20 29.03 11.00

Шаняўскі сельскі клуб — бібліятэка

Дыскатэка 1 – 6 Чыбісава М.В.
21 29.03 1100

каб.№8

Гадзіна зносін “Прафілактыка насілля, у тым ліку сексуальнага характару сярод непаўналетніх” 8 ,9,11 Менжынская Г.А.
22 30.03 0900

каб №14

Школа творчых навук  “Цуда – ручкі, цуда — штучкі” 1 – 4 Тарасава М.Б.
23 30.03 0900

каб №8

Акцыя “За любімую Беларусь” 8,9,11 Вашчук  А.В.
24 30.03 1000

каб №8

Сэлфі – тур “Наш раён  — Пружанскі” да 80 – годдзя Брэсцкай вобласці 8 – 9,11 Чыбісава М.В.
Продолжить чтениеПлан выхаваўчай работы на канікулы ДУА “Шаняўская сярэдняя школа імя Міколы Засіма” (24.03.2024 – 30.03.2024)

Расклад работы аб’яднанняў па інтарэсах і груп па фізічнай культуры і здароўю на канікулах з 25.03.2024 па 30.03.2024

Дзень тыдня Назва

аб’яднання па інтарэсах, спартыўнай групы

Час і месца правядзення Удзель-нікі (клас) Адказны
Серада аб’яднанне

па інтарэсах “Звонкія галасы”

8.05 – 08.45

каб. №5

5 – 9  

Каляда А.Г.

Серада група

па валейболе

 

 14.00 – 14.45

гімн. зала

(стадыён)

7 – 9,11

 

Сахарэвіч М.М.

 

Субота група

па лёгкай атлетыцы

 

9.00 – 9.45

гімн.зала

(стадыён)

6 – 9

 

Сахарэвіч М.М.
аб’яднанне

па інтарэсах

“Умелыя ручкі”

9.55 – 10.40

каб.№ 2

1 – 4 Тарасава М.Б.
аб’яднанне

па інтарэсах

“Юны біёлаг”

 10.45 – 11.30

каб. №8

5 – 8 Коверзнева І.М.
аб’яднанне

па інтарэсах “Драматычны”

 11.40 – 12.25

каб. №5

6 – 9,11 Вашчук А.В.
група

па агульнай фізічнай падрыхтоўцы

   10.45 – 11.30

гімн.зала

(стадыён)

1 – 4

 

Сахарэвіч М.М.
Продолжить чтениеРасклад работы аб’яднанняў па інтарэсах і груп па фізічнай культуры і здароўю на канікулах з 25.03.2024 па 30.03.2024