Расклад пазакласнай дзейнасці на ІІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

№ урока

Час

Назва Удзельнікі
Панядзелак 0. 08.05-08.50

6. 14.00-14.45

7. 14.50-15.35

Драматычны гурток

ГКП

Група па лёгкай атлетыцы

ГКП

6 — 9 кл.

3 кл.

4, 5, 7 ,8 кл.

11 кл.

Аўторак 0. 08.30-08.50

7. 14.50-15.35

Інфармацыйная гадзіна

Група па лёгкай атлетыцы

ГКП

1 — 9, 11 кл.

4, 5, 7 ,8 кл.

11 кл.

Серада 0. 08.05-08.50

6. 13.55-14.40

8. 15.45-16.30

Гурток «Звонкія галасы»

Класная гадзіна

Група па валейболе (2-я серада)

2 — 6 кл.

3, 4, 5 кл.

7 — 9, 11 кл.

Чацвер 5. 12.55-13.40

 

6. 13.55-14.40

 

7. 14.50-15.35

8. 15.45-16.30

Класная гадзіна

ГКП

Класная гадзіна

ГКП

Класная гадзіна

Група па лёгкай атлетыцы (2-гі чацвер)

1 — 2 кл.

4 кл.

7 кл.

8 кл.

6, 7, 8, 9, 11 кл.

3 — 9, 11 кл.

Пятніца 6. 13.55 — 14.40 ГКП

ГКП

Гурток «Здаравячок»

5 кл.

6 кл.

2 — 4 кл.

Субота 1. 09.00-09.45

 

2. 09.55-10.40

3. 10.45-11.30

 

4. 11.40-12.25

Выхаваўчыя мерапрыемствы

Група па лёгкай атлетыцы

Выхаваўчыя мерапрыемствы

Гурток «Звонкія галасы»

Драматычны гурток

Група па валейболе

1 — 4 кл.

5 — 9 кл.

5 — 9 кл.

2 — 6 кл.

6 — 9 кл.

7 — 9, 11 кл.

 

Продолжить чтениеРасклад пазакласнай дзейнасці на ІІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

Расклад работы гурткоў і спартыўных секцый на ІІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

Дзень тыдня Назва

гуртка, секцыі

Час і месца правядзення Удзельнікі (клас) Адказны
Панядзелак драматычны гурток 08.05 – 08.50 каб. № 5 7 – 9 Вашчук А.В.
група па лёгкай атлетыцы 14.50 – 15.35 4, 5, 7, 8 Печнікаў Д.А.
Аўторак група па лёгкай атлетыцы 14.50– 15.35 4, 5, 6, 7 Печнікаў Д.А.
Серада гурток “Звонкія галасы” 08.05 – 08.50 каб. № 2 2 – 6 Бяляева І.Р.
група па валейболе 15.35 – 16.30 7 – 9, 11 Печнікаў Д.А.
гурток «Эрудыт» (ДУДА ЦТДіМ) 16.00 — 16.45 каб. № 8 4 — 6 Янушка Ю.М.
гурток «Турызм і спартыўнае арыентаванне» (ДУДА ЦДЮТіК) 17.00 — 19.35 2, 3, 5 — 7

 

Зелянееў С.В.
Чацвер гурток «Умелыя ручкі» (ДУДА ЦТДіМ) 14.00 — 14.45 каб. № 14 1 — 4 Тарасава М.Б.
Пятніца Гурток “Здаравячок” 14.00 — 14.45 2 – 4 Коверзнева І.М.
Субота група па лёгкай атлетыцы 09.00 — 09.45 3 – 9, 11 Печнікаў Д.А.
гурток “Звонкія галасы” 10.45 – 11.30 каб. № 2 2 – 6 Бяляева І.Р.
драматычны гурток 10.45 – 11.30 каб. № 5 6 — 9, 11 Вашчук А.В.
група па валейболе 11.45 – 12.30 7 – 9, 11 Печнікаў Д.А.
гурток «Юны біёлаг» (ДУДА ЦТДіМ) 12.00 — 12.45 каб. № 10 7 — 9 Граб В.М.
гурток «Турызм і спартыўнае арыентаванне» (ДУДА ЦДЮТіК) 10.30 — 13.05 2, 3, 5 — 7 Зелянееў С.В.
Продолжить чтениеРасклад работы гурткоў і спартыўных секцый на ІІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

План мерапрыемстваў тыдня народнага адзінства

13.09 – 18.09.2021

п/п

Мерапрыемства Дата правядзення Месца правядзення Удзельнікі Адказныя
1. Адкрытая паліца “Будучае Беларусі – у адзінстве” 13.09 бібліятэка 1 – 9, 11 Каляда А.Г.
2. Збор-старт “З Днём нараджэння, піянерыя!” 13.09 стадыён ГА “БРПА” Каляда А.Г.
3. Удзел у раённым этапе рэспубліканскай выставе-конкурсе малюнкаў  “Наша сіла ў адзінстве” 13.09 — 18.09 1 – 6 кл. кіраўнікі
4. Інфармацыйныя гадзіны да Дня народнага адзінства  “Разам мы адзіны!” 14.09 каб № 3 – каб.№ 11, 14, 16 1 –  9, 11 кл. кіраўнікі
5. Старонкамі гісторыі “У адзінстве наша сіла” 15.09 каб № 2 3 Бяляева І.Р.
6. Інтэлектуальна-пазнавальны часопіс “Беларусь – краіна адзінства” 15.09 каб № 8 5 Сунік А.М.
7. Пазнавальная гадзіна “Новае свята ў нашым календары” 15.09 каб. № 16 4 Коверзнева І.М.
8. Удзел у агульнарэспубліканскім Дні добрых спраў 15.09 5 – 9 кл. кіраўнікі
9.  Кл.гадзіна.  Круглы стол “Беларусь: учора, сёння, заўтра” 16.09 каб № 10 6 Янушка Ю.М.
10. Інтэрактыўная гульня «Мы едины и непобедимы» 15.09 каб № 5 7 Вашчук А.В.
11. ШАГ. Інтэрактыўны дыялог «Мы едины и непобедимы» 16.09 каб № 7 11 Семянчук В.М.
12. Гадзіна зносін “Адзін за ўсіх і ўсе за аднаго” 16.09 каб. №14 1 Тарасава М.Б.
13. ШАГ. Адкрыты дыялог “Дзень народнага адзінства” 16.09 каб. №12 9 Менжынская Г.А.
14. ШАГ. Гадзіна патрыятызму  “На шляху да народнага адзінства” 16.09 каб. №12 9 Менжынская Г.А.
15. Агітбрыгада “Хай будзе ясным неба над Зямлёй” 17.09 пляцоўка БРПА, БРСМ Каляда А.Г.
16. Лінейка, прысвечаная Дню нарднага адзінства “Мы разам” 17.09 пляцоўка 1 – 9, 11 Каляда А.Г.

кл. кіраўнікі

Продолжить чтениеПлан мерапрыемстваў тыдня народнага адзінства

Графік работы бібліятэкара

Дні тыдня Час работы Абед
Панядзелак 8.00 – 17.00 13.00 – 14.00
Серада 10.00 –12.00  
Чацвер 8.00 – 17.00 13.00 – 14.00
Субота 11.00 – 13.00 цотн.

15.00 – 17.00 няцотн.

Першы панядзелак месяца – санітарны дзень
Продолжить чтениеГрафік работы бібліятэкара

Графік работы педагога сацыяльнага

Графік работы педагога сацыяльнага

Дзень тыдня Час работы Кансультацыі
  для вучняў   для бацькоỹ для настаўнікаÿ
Панядзелак 13.00 – 17.00 14.00 – 15.00 15.00 – 16.00
Аўторак 12.00 – 16.00 14.30 – 15.30
Серада 17.00 – 20.00 17.00 – 18.00
Чацвер
Пятніца 08.00 – 12.00 11.00 – 12.00 10.00 – 11.00
Субота 08.00 – 13.00 (н.)

12.00 – 17.00 (ц.)

9.00 – 10.00

13.00 – 14.00

11.00 – 12.00

16.00 – 17.00

Продолжить чтениеГрафік работы педагога сацыяльнага

РАСКЛАД РАБОТЫ КЛУБНЫХ ФАРМІРАВАННЯЎ ШАНЯЎСКОГА СК

НАЗВА ГУРТКА ДНІ ЗАНЯТКАЎ ЧАС КІРАЎНІК
Дэкаратыўна-прыкладное мастацтва чацвер

субота

17.30 – 19.00

13.30 – 15.00

Кабрынец Т.Ф.
Вакальная група серада

нядзеля

18.30 – 20.00

18.30 – 20.00

Гароднік А.Г.
Сольныя спевы серада

нядзеля

17.00 – 18.30

17.00 – 18.30

Гароднік А.Г.
Аматарскае аб’яднанне «Сонейка» апошняя нядзеля месяца Кабрынец Т.Ф.
Аматарскае аб’яднанне «Гаспадынька» трэцяя нядзеля месяца Кабрынец Т.Ф.
Продолжить чтениеРАСКЛАД РАБОТЫ КЛУБНЫХ ФАРМІРАВАННЯЎ ШАНЯЎСКОГА СК

Сацыяльная, выхаваўчая і ідэалагічная работа на І паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

№ п/п Напрамкі выхавання Змест работы Тэрмін Удзельнікі Адказныя
1 традыцыі Урачыстая лінейка, прысвечаная пачатку навучальнага года “Першы званок” 01.09 1 – 9, 11 кл. нам. дырэктара, педагог-арганізатар
2 ідэалагічнае Тыдзень беларускай пісьменнасці  (план асобны) 01.09 –07.09 1 – 9, 11 кл. класныя кіраўнікі
3 грамадзянска- патрыятычнае Рэалізацыя праекта “У зоне дзеяння – лідар” на працягу года 5 – 8 кл. педагог арганізатар, кл. кіраўнікі
4 здароўе, прафілактыка Дэкада бяспекі.

Гутаркі па прафілактыцы дзіцячага дарожна-транспартнага траўматызму, супрацьпажарнай бяспецы; сустрэчы з інспектарам ІСН і ДАІ, участковым інспектарам

01.09 – 10.09 1 – 9, 11 кл. нам. дырэктара, педагог сацыяльны,

кл. кіраўнікі

5 здароўе, прафілактыка Тыдзень спорту і здароўя 06.09 – 11.06 1 – 9, 11 кл. наст. фізкульт. і зд., кл. кір.
6 здароўе, прафілактыка Тыдзень пазітыву (па прафілактыцы суіцыдальных паводзін) 06.09 – 11.06 1 – 9, 11 кл педагог сацыяльны
7 маральнае Відэалекторый «Маё жыццё – мой скарб» 10.09 1 – 4 кл. педагог-арганізатар
8 маральнае Дыспут “Для чаго нам дадзена жыццё?” (да дня прафілактыкі суіцыду) 10.09 9, 11 кл. педагог сацыяльны
9 фізкультурна-аздараўленчае Удзел у раённых спаборніцтвах па ўсіх відах спорту згодна з палажэн-нямі аб  спаборніцтвах на працягу

года

1 – 9, 11 кл. наст. фізкульт. і зд.
10 ідэалагічнае Збор-старт “З Днём нараджэння, піянерыя!” 13.09 5 – 8 кл. педагог-арганізатар
11 патрыятычнае Тыдзень народнага адзінства 13.09 – 18.06 1 – 9, 11 кл. педагог-арг., кл. кіраўнікі
12 экалагічнае Еўрапейскі тыдзень мабільнасці (план асобны) 16.09 – 22.09 1 – 9, 11 кл. кл. кіраўнікі
13 інтэлектуальнае Інфармацыйны часопіс «Запаведны напеў Белавежскай пушчы» да 30-годдзя Нацыянальнага парку «Белавежская пушча» 16.09 7, 8 кл. кл.кіраўнік

8 класа

14 прафілактыка Класныя гадзіны па тэматыцы прафілактыка і супрацьдзеянне кіберзлачынству, інфарміраванне аб адказнасці за здзяйсненне кіберзлачынстваў. Лічбавая бяспека кожную чвэрць 1 – 9, 11 кл. кл. кіраўнікі
15 інтэлектуальнае, ідэалагічнае Акцябрацкая гульня-конкурс “Крочым па ветлівых вуліцах” 20.09 1 – 4 кл. педагог -арганізатар
16 фізкультурна-аздараўленчае Спартыўна-турыстычная эстафета “Юныя турысты” 27.09 8 – 11 кл. наст. фізкульт. і зд., кл. кіраўнікі
17 фізкультурна-аздараўленчае Унутрышкольныя спаборніцтвы па лёгкай атлетыцы верасень, май 1 – 9, 11 кл. наст. фізкульт. і зд.
18 працоўнае Працоўны дэсант “Наша праца табе, Радзіма” (работа па добраўпарадкаванні прышкольнай тэрыторыі) верасень 7 – 9, 11 кл. кл. кіраўнікі, наст. ГКП
19 патрыятычнае

грамадзянскае

Віртуальная экскурсія “Горад Брэст і крэпасць-герой” да 50-годдзя мемарыяльнага комплексу «Брэсцкая крэпасць – герой» (1971) верасень

24.09

8, 9, 11 кл. настаўнік гісторыі
20 маральнае  Валанцёрская акцыя «У будучыню з дабрынёй у сэрцы» (да дня састарэлых людзей) 01.10 чл. атрада “Міласэрнасць” педагог-арганізатар
21 інтэлектуаль-нае, маральнае Святочная праграма  да дня настаўніка “Усе фарбы кветак – табе, мой настаўнік” 01.10 1 – 9, 11 кл. педагог-арганізатар, муз. кіраўнік
22 інтэлектуальнае Тыдзень рускай мовы і літаратуры 04.10 – 09.10 1 – 9, 11 наст. рускай мовы і літаратуры
23 інтэлектуальнае, ідэалагічнае, маральнае Сход членаў п/а ГА “БРСМ” «Здаровы лад жыцця: альтэрнатывы няма» 08.10 9, 11 кл. педагог-арганізатар, кл. кіраўнікі
24 працоўнае Аперацыі “Чысціня вакол нас”,“Абеліскі”

(аг. Шані, в.Шакуны, в.Козі Брод),  “Ты ў школе гаспадар”

кастрычнік 1 – 9, 11 кл. класныя кіраўнікі
25 фізкультурна-

аздараўленчае

Першынства школы па футболе кастрычнік красавік 4 – 9, 11 кл. наст. фізкульт. і зд.
26 сямейнае, гендэрнае, духоўнае Тыдзень маці (план асобны) 11.10 –  16.10 1 – 9, 11 кл. педагог сацыяльны, кл.кіраўнікі
27 сямейнае, духоўнае Ток-шоу “Искусство быть матерью” з запрашэннем айца Сергія настаяцеля Свята-Мікалаеўскай царквы 11.10 –  16.10 6 – 8 кл. педагог сацыяльны
28 прафарыента-цыйнае Тыдзень прафарыентацыі

(план асобны)

18.10 – 23.10 1 – 9, 11 кл. класныя кіраўнікі
29 прафілактыка шкодн. звычак

здароўе

Пазнавальная гульня “Падарожжа па акіяне Жыцця на мацярык Здароўя і Даўгалецця” 22.10 1 – 4   кл. педагог сацыяльны
30 інтэлектуальнае Літаратурная панарама “Паэты Пружаншчыны” 28.10 5 – 7 кл. бібліятэкар
31 здароўе, прафілактыка Прафілактычная акцыя “Першыя канікулы – стань прыкметней уначы” 29.10 1 – 11 кл. класныя кіраўнікі
32 канікулы Цыкл выхаваўчых спраў на канікулы (план асобны) 31.10 – 07.11 1 – 9, 11 кл. нам. дырэктара,

педагог-арганізатар, кл. кіраўнікі

33 грамадзянска-патрыятычнае Экскурсія ў музей-сядзібу “Пружанскі палацык”, краязнаўчая экспедыцыя “У аб’ектыве – родная  зямля”(да памятных месцаў г. Пружаны) 31.11 – 07.11 1 – 4 кл.,

5 – 8 кл.

класныя кіраўнікі
34 грамадзянска-патрыятычнае Турыстычны экспрэс  “Ружанскі замак Сапегаў” Брэсцкая крэпасць !!!! 01.11 – 09.11 9 – 11 кл. класныя кіраўнікі
35 ідэалагічнае, патрыятычнае Акцябрацкая азбука “Загадваю — адгадай” да Года адзінства народаў 09.11 1 – 4 кл. педагог-арганізатар
36 ідэалагічнае, патрыятычнае Літаратурна-музычнае віншаванне “Хвала рукам, што пахнуць хлебам!” 19.11 актыў БРПА педагог-арганізатар
37 грамадзянска-патрыятычнае Засімаўскія дні (план асобны) 15.11 – 20.11 1 – 9, 11 кл. бібліятэкар, кл. кіраўнікі
38 грамадзянска-патрыятычнае Гадзіна памяці “Памяць аб М.Засіме не гасне з гадамі” 19.11 5 – 7 кл. бібліятэкар
39 інтэлектуал-нае, грамадзянскае Літаратурная імпрэза “Не гасне зорка Максіма Багдановіча” да 130-годдзя  паэта 22.11 7 – 9 кл. настаўнік беларускай літаратуры
40 маральнае Адкрыты дыялог “Вучыцца дабру і міласэрнасці” лістапад 8, 9 кл. педагог-арганізатар
41 фізкультурна- аздараўленчае Конкурсна-спартыўная праграма “Наперад, Да перамогі!” лістапад 1 – 4 кл. настаўнік

фізкульт. і зд.

42 працоўнае, экалагічнае Акцыя па зборы макулатуры “Збяры макулатуру – захавай дрэва” лістапад 1 – 9, 11 кл. педагог-арганізатар, кл.кіраўнікі
43 адораныя дзеці Кейс “Практыка, арыентаваная на поспех” (падрыхтоўка да раённых алімпіяд) верасень,  лістапад 8, 9, 11 кл. настаўнікі – прадметнікі
44 здароўе Прафілактычныя мерапрыемствы да Міжнароднага дня адмовы ад курэння 15.11 – 19.11 1 – 9, 11 кл. класныя кіраўнікі
  здароўе, прафілактыка шкодн.звычак Брэйн-рынг “Курэнне ці здароўе – выбар за вамі” 19.11 6, 7 кл. педагог с сацыяльны
45 інтэлектуаль-нае, фізкульт. Алімпійскі ўрок “Брэстчына алімпійская” 28.11 1 – 4 кл. наст.

фізкульт. і зд.

46 здароўе Тыдзень ЗЛЖ (план асабны) 29.11 –

04.12

1 – 9,11 кл. настаўнікі ЗЛЖ,

кл. кіраўнікі

47  маральнае Збор дружыны “Здароўе мацуем разам” 30.11 5 – 8 кл. педагог-арганізатар
48 здароўе, прафілактыка Квэст-гульня “Падарожжа ў горад Здароўя” 29.11 9, 11 кл. настаўнік  біялогіі
49 фізкульт. аздараўл. Спартыўны лабірынт “Са спортам дружыць, век не тужыць” 02.11 1 – 4  кл. наст. фізкульт. і зд.
50 ідэалагічнае,

прававое,

грамадзянскае

Тыдзень прававых ведаў, прысвечаны Міжнароднаму дню правоў чалавека (план асобны)

Інтэлектуальная гульня “Прававы калейдаскоп”

06.12 – 11.12 1 – 9, 11 кл. педагог сацыяльны,

кл. кіраўнікі

51 маральнае, прававое Інтэлектуальная гульня “Прававы калейдаскоп” 07.12 1 – 4 педагог сацыяльны
52 маральнае, прававое Свая гульня “Прававы лабірынт” 06.12 5 – 7 кл. педагог арганізатар
53 эстэтычнае, працоўнае Удзел у выставе –конкурсе дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва “Калядняя зорка”, “Вясёлкавы калейдаскоп” снежань 1 – 9, 11 кіраўнікі гурткоў
54 ідэалагічнае, маральнае Выстава літаратуры “Ёсць правы ў дзяцей” на працягу

тыдня

1 – 9, 11 кл. бібліятэкар
55 ідэалагічнае Сход членаў БРСМ. Адкрытая размова “Сцяжынка да духоўных крыніц” 08.12 члены БРСМ педагог-арганізатар
56 маральнае Конкурс-агляд “Да падручніка з беражлівасцю” 20.12 – 24.12 1 – 9, 11 кл. бібліятэкар
57 канікулы Цыкл выхаваўчых спраў на канікулы (план асобны) 25.12 – 09.01 1 – 9, 11 кл. нам. дырэктара,

педагог-арганізатар, кл. кіраўнікі

58 патрыятычнае, маральнае Экскурсія ў Белавежскую пушчу 25.12 – 09.01 5 – 8 кл. класныя кіраўнікі
59 дасуг,  эстэтычнае Навагоднія святы:

— ранішнік “У госці да Дзеда Мароза”

— баль-маскарад “Прыгоды каля чароўнай ёлкі”

снежань 1 – 6 кл.

 

7 – 9, 11 кл.

педагог-арганізатар, муз.кіраўнік,

класныя кіраўнікі

Продолжить чтениеСацыяльная, выхаваўчая і ідэалагічная работа на І паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

Графік работы педагога-арганізатара

Рэжым работы педагога-арганізатара

Дні тыдня Час работы Абед
Аўторак 7.30 – 16.30 13.00 – 14.00
Серада 8.00 – 10.00
Пятніца 8.00 – 16.00 12.30 – 13.30
Субота 8.00 – 11.00 цотн.

12.00 – 15.00 няцотн.

Продолжить чтениеГрафік работы педагога-арганізатара

Графік работы бібліятэкі

Дні тыдня Час работы Перапынак
Панядзелак 8.00 — 17.00 13.00 – 14.00
Серада 10.00 – 12.00
Чацвер 8.00 — 17.00 13.00 – 14.00
Субота 10.00 — 12.00 цотн.15.00 — 17.00 няцотн.
Першы панядзелак месяца – санітарны дзень
Продолжить чтениеГрафік работы бібліятэкі