аддзела па адукацыі Пружанскага райвыканкама

 

 

Беларусь Библиотечная
Книга Беларуси XIV-XVIII веков
Могилевский институт МВД Республики Беларусь
Архивы
Яндекс.Метрика
admin

admin

Мая радзіма — Беларусь

З мэтай пашырэння ведаў пра гісторыю, культуру, славутасці роднага краю для вучняў 5-7 класаў было праведзена літаратурна-музычнае падарожжа “Абдымаюць рукі Беларусь”.

Прыгажэй мой родны кут

З мэтай азелянення прышкольнай тэрыторыі ўздоўж дарогі, якая праходзіць ля школы, работнікі ДРСУ – 140 разам з вучнямі старэйшых класаў высадзілі 48 туй.

План выхаваўчай работы на канікулы 01.11.2020 — 08.11.2020

Дата Час/месца

прав.

Мерапрыемствы Удзельнікі (класы) Адказны
1. 01.11 – 08.11 Прафілактычная акцыя “Карысныя канікулы” 1 – 10 педагог сацыяльны
2. 01.11 – 08.11 Акцыя “Вольны час падлетка” 1 – 10 педагог сацыяльны
3. 02.11 11.00 каб. № 11 Піянерская гульня “Умей быць удзячным” члены БРПА Каляда А.Г.
4. 02.11 10.00 каб.№3 Завочная экскурсія ў мастацкі музей “Беларусь гераічная” 7 Жырыкава Н.І.
5. 02.11 11.00 аг.Шані/ каб.  № 14 Гульня-падарожжа “Мой родны кут” 1 Ханіла І.В.
6. 02.11 11.00 шк.двор Вясёлая эстафета “Ура, канікулы!” 6 Вашчук А.В.
7. 03.11 10.00 каб. № 8 Інтэлектуальная гульня “Разумнікі і разумніцы” 5 Хільковіч І.М.
8. 03.11 10.00 стадыён/гімн.зала Спартыўна-забаўляльная праграма “Канікулы – вясёлая пара” 3 Коверзнева І.М.
9. 03.11 10.00 лясн.мас./каб.№ 11 Гульнёвая праграма “Цуды восені” 8 Менжынская Г.А.
10. 03.11 10.00 вадаём аг.Шані Экалагічная акцыя “Хто, калі не мы?” 9 Граб В.М.
11. 03.11 10.00 каб.№ 3 Экалагічны турнір “Мой родны край завецца Беларуссю” 7 Жырыкава Н.І.
12. 03.11 10.00 Фотаакцыя “Прыроды дзіўны лік” 10 Семянчук В.М.
13. 03.11 10.00 Квэст “Хадзі па вуліцы з розумам” (прафілактыка ДДЗ) 2 Бяляева І.Р.
14. 03.11 10.00 каб. № 5 Інтэрактыўны занятак “Чым слова наша адзавецца” (праф. брыдкаслоўя) 6 Арабей А.Я.
15. 03.11 14.00 Аперацыя “Абеліскі” (Шакуны, Козі Брод, Засімавічы) БРПА Каляда А.Г.
16. 04.11 10.00 каб. № 4 Конкурс малюнкаў “Вёсачка мая, мая малая радзіма” 3 Каляда А.Г.
17. 04.11 10.00 каб. № 2 Гадзіна чытання “Вясёлка” і мы –неразлучныя сябры” 2 Каляда А.Г.
18. 04.11 11.00 Паход у лес “Залатая восень” 4 Тарасава М.Б.
19. 04.11 10.00 аг. Шані Аперацыя “Клопат” (аказанне дапамогі адзін. састарэлым людзям) атрад “Міласэрнасць” Каляда А.Г.
20. 04.11 11.00 стадыён Гадзіна беларускай народнай  гульні “Чароўны куфэрак” 6 Вашчук А.В.
21. 04.11 10.00 каб. № 11 Час асветы “Прававая адказнасць непаўналетніх за здзяйсненне правапарушэння” 8 Арабей А.Я.
22. 05.11 11.00 лясн.мас./каб. № 4 Гульня “Станцыя Асенняя” 3 Коверзнева І.М.
23. 05.11 11.00 пляцоўка па ПДР Гульнёвая праграма “Аншлаг на дарозе” (прафілактыка ДТЗ) 10 Семянчук В.М.
24. 05.11 10.00 стадыён Спартыўная гульня “Самае слабое звяно” 5 Хільковіч І.М.
25. 05.11 10.00 каб. № 10/сквер Гадзіна творчасці “Восеньскі вернісаж” 9 Граб В.М.
26. 05.11 10.00 Інтэлектуальная гульня “Здаровы лад жыцця – наш лад. Шкодным звычкам – НЕ!” 8 Менжынская Г.А.
27. 05.11 10.00 каб. № 2 Гульня-віктарына “Восень крочыць па зямлі” 2 Бяляева І.Р.
28. 06.11 11.00 лес аг. Шані Аперацыя “Зялёны патруль” члены БРСМ Каляда А.Г.
29. 06.11 11.00 каб. № 14 Гульня-конкурс “Па старонках беларускіх казак” 1 Ханіла І.В.
30. 06.11 11.00 каб. № 18 Пазнавальная гадзіна “З кніжкай павядзешся – розуму набярэшся” 4 Тарасава М.Б.
31. 06.11 11.00 гімн. зала Спартыўныя забавы “Вясёлая скакалка” 2 Бяляева І.Р.
32. 06.11 10.00 каб. №  11 Віктарына “З павагай да энергазберажэння” (да Міжнароднага дня энергазберажэння) 8 Каляда А.Г.

Графік занятасці гімнастычнай залы

01.10 — 08.11.2020

Дата Урок Клас Мерапрыемствы Адказны
02.11 1 6 Спартыўная гульня “Піянербол” Каляда А.Г.
2 8 Спартыўная гульня “Міні-футбол” Печнікаў Д.А.
3 6 Вясёлая эстафета “Ура! Канікулы!” Вашчук А.В.
4 3 – 6 Група па лёгкай атлетыцы Печнікаў Д.А.
5 7 – 10 Група па лёгкай атлетыцы Печнікаў Д.А.
6 8,9 Індывідуальныя заняткі па валейболе Печнікаў Д.А.
03.11 1 3,4,5 Індывідуальныя заняткі па лёгкай атлетыцы Печнікаў Д.А.
2 3 Спартыўна-забаўляльная праграма “Канікулы – вясёлая пара” Коверзнева І.М.
3 10 Індывідуальныя заняткі  па валейболе Печнікаў Д.А.
4 10 Гадзіна асветы “Алімпійцы Беларусі” Печнікаў Д.А.
5 5,6,7 Індывідуальныя заняткі па лёгкай атлетыцы Печнікаў Д.А..
04.11 2 6 Гадзіна беларускай народнай гульні “Чароўны куфэрак” Вашчук А.В.
3 7 – 10 Група па валейболе Печнікаў Д.А.
4 2 Рухомыя гульні “Кідай далёка, збірай хутка” Печнікаў Д.А.
5 3 Рухомыя гульні “Што змянілася” Печнікаў Д.А.
6 10 Спартыўная гульня “Міні-футбол” Печнікаў Д.А.
05.11 2 5 Спартыўная гульня “Самае слабое звяно” Хільковіч І.М.
3 8 Спартыўная праграма “Цудоўныя канікулы” Печнікаў Д.А.
4 1 Рухомая гульня “Вавёркі на дрэвах” Печнікаў Д.А.
5 5,7 Індывідуальныя заняткі па лёгкай атлетыцы Печнікаў Д.А.
06.11 1 5 Спартыўная гульня “Піянербол” Печнікаў Д.А.
2 3 Рухомая эстафета “Першы я – першая каманда!” Печнікаў Д.А.
3 2 Спартыўныя забавы “Вясёлая скакалка” Бяляева І.Р.
4 6 Рухомая гульня “3-ці лішні” Печнікаў Д.А.
5 10 Індывідуальныя занятакі па валейболе Печнікаў Д.А.

Расклад работы гурткоў і спартыўных секцый на канікулах з 01.11.2020 па 08.11.2020

Дата Урок Клас Мерапрыемствы Адказны
02.11 1 6 Спартыўная гульня “Піянербол” Каляда А.Г.
2 8 Спартыўная гульня “Міні-футбол” Печнікаў Д.А.
3 6 Вясёлая эстафета “Ура! Канікулы!” Вашчук А.В.
4 3 – 6 Група па лёгкай атлетыцы Печнікаў Д.А.
5 7 – 10 Група па лёгкай атлетыцы Печнікаў Д.А.
6 8,9 Індывідуальныя заняткі па валейболе Печнікаў Д.А.
03.11 1 3,4,5 Індывідуальныя заняткі па лёгкай атлетыцы Печнікаў Д.А.
2 3 Спартыўна-забаўляльная праграма “Канікулы – вясёлая пара” Коверзнева І.М.
3 10 Індывідуальныя заняткі  па валейболе Печнікаў Д.А.
4 10 Гадзіна асветы “Алімпійцы Беларусі” Печнікаў Д.А.
5 5,6,7 Індывідуальныя заняткі па лёгкай атлетыцы Печнікаў Д.А..
04.11 2 6 Гадзіна беларускай народнай гульні “Чароўны куфэрак” Вашчук А.В.
3 7 – 10 Група па валейболе Печнікаў Д.А.
4 2 Рухомыя гульні “Кідай далёка, збірай хутка” Печнікаў Д.А.
5 3 Рухомыя гульні “Што змянілася” Печнікаў Д.А.
6 10 Спартыўная гульня “Міні-футбол” Печнікаў Д.А.
05.11 2 5 Спартыўная гульня “Самае слабое звяно” Хільковіч І.М.
3 8 Спартыўная праграма “Цудоўныя канікулы” Печнікаў Д.А.
4 1 Рухомая гульня “Вавёркі на дрэвах” Печнікаў Д.А.
5 5,7 Індывідуальныя заняткі па лёгкай атлетыцы Печнікаў Д.А.
06.11 1 5 Спартыўная гульня “Піянербол” Печнікаў Д.А.
2 3 Рухомая эстафета “Першы я – першая каманда!” Печнікаў Д.А.
3 2 Спартыўныя забавы “Вясёлая скакалка” Бяляева І.Р.
4 6 Рухомая гульня “3-ці лішні” Печнікаў Д.А.
5 10 Індывідуальныя занятакі па валейболе Печнікаў Д.А.

Графік занятасці кабінета інфарматыкі на канікулах

01.11.2020 — 08.11.2020

Дата Час Мерапрыемствы Адказны
02.11 10.00 – 11.00 Знаёмства педагогаў з ЭСН Хільковіч І. М.
11.00 – 11.45 Работа педагогаў па самаадукацыі ў сетцы Інтэрнэт Коверзнева І. М.
12.00 – 12.45 Навучанне рабоце на камп’ютары ў праграме Microsoft Power Point Менжынская Г. А.
03.11 09.00 – 10.00 Падрыхтоўка настаўнікаў да ўрокаў (па неабходнасці)
10.00 – 10.45 Інтэрактыўны занятак “Чым слова наша адзавецца” (праф. брыдкаслоўя) Арабей А.Я.
10.50 – 11.35 Навучанне рабоце на камп’ютары Ханіла І. В.
12.00 – 12.45 Падрыхтоўка настаўнікаў да ўрокаў (па неабходнасці)
04.11 09.00 – 09.50 Навучанне рабоце на камп’ютары Шут Г. Л.
10.00 – 10.45 Знаёмства педагогаў з ЭСН Коверзнева І.М.
11.00 – 12.00 Знаёмства педагогаў з ЭСН Менжынская Г. А.
12.00 – 13.00 Навучанне рабоце на камп’ютары Тарасава М.Б.
05.11 09.00 – 09.50 Навучанне рабоце на камп’ютары Семянчук В.М.
10.00 – 10.45 Гурток «Звонкія галасы» (1, 3 – 6 кл.) Бяляева І. Р.
11.00 – 11.45 Работа педагогаў па самаадукацыі ў сетцы Інтэрнэт Вашчук А. В.
12.00 – 12.45 Падрыхтоўка настаўнікаў да ўрокаў (па неабходнасці)
06.11 09.00 – 10.00 Навучанне рабоце на камп’ютары Вашчук А. В.
10.00 – 10.50 Работа педагогаў па самаадукацыі ў сетцы Інтэрнэт Жырыкава Н. І.
11.00 – 11.45 Знаёмства педагогаў з ЭСН Семянчук В.М.
12.00 — 12.405 Знаёмства педагогаў з ЭСН Ханіла В.С.

День прафарыентацыі

17 кастрычніка вас чакаюць наступныя мерапрыемствы:

09.00 — 09.45 Пазнавальная гадзіна “Хто працуе на будоўлі?” (1 – 4 класы)

09.00 — 09.45 Практычная лабараторыя “У пошуках будучай прафесіі” (5 – 9 класы)

09.55 — 10.40 Інтэрактыўная гульня “Лабірынт прафесій” (8, 9 класы)

Моладзь за бяспеку!

Работа с молодежью является приоритетным направлением для МЧС. Так, по инициативе Министерства еще 14 октября 2001 была создана Белорусская молодежная общественная организация спасателей пожарных (БМООСП), в которую сейчас входят более 150 тысяч участников во всех уголках нашей страны и их количество продолжает увеличиваться!

За 19 лет под эгидой БМООСП реализовано много проектов и проведено огромное количество мероприятий регионального, республиканского и международного уровней. И даже сейчас, в канун своего дня рождения, ее участники не остаются в стороне и берут на себя роль главных героев в акции «Молодежь за безопасность», которая пройдет с 21 сентября по 16 октября. За это время юные спасатели-пожарные внесут свой вклад в повышение уровня знаний общества в области безопасности жизнедеятельности и окажут посильную помощь нуждающимся – в первую очередь, пожилым людям.

Акция будет проходить в 3 этапа:

В рамках 1-го этапа, с 21 по 30 сентября, активисты БМООСП и члены КЮСП навестят одиноко проживающих пенсионеров, инвалидов, ветеранов ВОВ и окажут шефскую благотворительную помощь (установят АПИ, помогут с заготовкой дров, уборкой территории и т.д.).

На 2-м этапе акции, который пройдет с 1 по 9 октября, в рамках празднования Международного дня пожилых людей, пройдёт городской конкурс  «Мудрость. Опыт. Безопасность».

С 12 по 16 октября, в ходе 3-го этапа – пройдут имиджевые мероприятия, основная цель которых — рассказать всем о деятельности БМООСП. В центрах детского творчества, Дворцах молодежи, кинотеатрах, актовых залах и на открытых площадках, в парках пройдут концертные программы. Здесь же, в торжественной обстановке получат членские билеты и пройдут посвящение в ряды БМООСП юные спасатели.

Таким образом, проводимая акция в очередной раз покажет, что, заручившись поддержкой молодого поколения, можно достичь важной цели деятельности МЧС – формирования культуры безопасности от мала до велика. Поэтому не оставайтесь в стороне – принимайте участие в мероприятиях и живите безопасно!

Мы ўсе жывём пад зоркамі матуль

Добрай традыцыяй стала праводзіць у нашай школе тэматычны тыдзень, прысвечаны гэтаму цудоўнаму святу і самаму блізкаму і дарагому чалавеку – маці.

Сёлета ён прайшоў з 8 па 14 кастрычніка. У школьнікаў была магчымасць ад усёй душы павіншаваць самых блізкіх і любімых, самых галоўных людзей у жыцці – сваіх матуль.  У рамках тыдня у кожным класе прайшло святочнае мерапрыемства, прысвечанае Дню маці.

План работы бібліятэкара на асеннія канікулы

п/п

Дата Час правядзення Мерапрыемствы Удзельнікі (класы) Адказны

 

1 02.11 12.00 100 год з дня нараджэння Андрэя Макаёнка. Кніжная паліца “Творчая арбіта Андрэя Макаёнка” 1 – 10 Каляда А. Г.
2. 04.11 10.00 каб. № 2 Гадзіна чытання “Вясёлка” і мы – неразлучныя сябры” 2 Каляда А.Г.
3. 05.11 12.00 Гадзіна дабрыні “ Кніга выхоўвае дабрыню” 4 Каляда А. Г.
4. 06.11 10.00 каб. № 11 Віктарына “З павагай да энергазбера-жэння” (да Міжнароднага дня энергазберажэння) 8 Каляда А.Г.
5. 07.11 13.00 Гадзіна творчых спраў  “Кніжцы доўгае жыццё” Актыў бібліятэкі Каляда А.Г.